Železobetonové bazény

Železobetonové bazény jsou naší specializací. Provádí se z monolitického betonu vyztuženého betonářskou ocelí, tzv. železobetonu. Tloušťky stěn, dna a množství a skladba výztuže jsou určeny statickým výpočtem. Ze železobetonu lze vytvořit bazén libovolného tvaru, velikosti i určení.

Železobetonové bazény s keramickými tvarovkami nebo sklokeramickou mozaikou jsou bazény nejvyšší kategorie, vyznačují se dlouhou životností, mají vysokou užitnou a estetickou hodnotou a jsou vhodné především pro vnitřní veřejné bazény, splňující přísná hygienická kritéria, a privátní bazény pro nejnáročnější zákazníky. 

Bazény tohoto typu jsou jako jediné vhodné do míst se zvýšenou hladinou spodní vody. Finální povrchová úprava těchto bazénů určuje druh betonové směsi pro stavbu bazénové vany. Pro obklad keramickými dlaždicemi nebo sklokeramickou mozaikou je nutno užít speciální vodostavební beton doplněný hydroizolačními stěrkami, pro povrchovou úpravu z PVC folie se užívá obyčejná betonová směs bez speciálních přísad.

Realizace